3D TISKÁRNY
V R109

V Open Space máme tiskárny Original Prusa i3 MK3S / MK3S+. Tyto 3d tiskárny mají magnetickou vyhřívanou podložku, na kterou se umísťují odnimatelné pružné tiskové pláty, které máme ve třech variantách: hladký, zrnitý a saténový. Hladký tiskový plát má z obou stran nalepenu PEI-ULTEM® fólii (polyetherimidová vlákna), vhodný zejména pro tisk PLA. Výtisk je ze spodní strany po vytištení hladký, narozdíl od zrnitého tiskového plátu, který má práškový povrch nanesený přímo na kovu, což činí tuto variantu plátu odolnější a je vhodný například pro tisk PETG. Právě tato prášková struktura rovněž dodává povrchu zřetelnou zrnitou texturu, která bude viditelná na výtiscích. Saténový plát je pak svými vlastnostmi mezi hladkým a zrnitým plátem a lze na něj tisknout PLA i PETG.

Tisková plocha maximální je 25cm (šířka) x 21cm (délka) x 21cm (výška)...

Tiskárny v Open Space jsou zkalibrovány a nastaveny tak, aby zájemce o tisk po absolvování vstupního školení mohl přijít a ihned začít tisknout. Všechny servisní úkony a opravy provádí správce. Uživatelé Open Space mají povoleno obsluhovat tiskárny pouze v rozsahu, vysvětleném při vstupním školení.

Průša i3 MK3S / MK3S+ jsou tiskárny typu FDM, Fused Deposition Modeling (tavení, uložení, modelování), princip je podobný jako u tavné pistole. Termoplastický materiál se teplem roztaví a je tlačen přes rozehřátou trysku na podložku. V průběhu tisku je nanášen na sebe, v jednotlivých vrstvách, její výška je parametr tisku, který můžeme měnit - výška vrstvy.

prusa3d_manual_mk3s_cz.pdf
prusa3d_prohlaseni_o_shode_mk3s_cz.pdf