Čeština / English
Login

Návody / Instalace ISE WebPack

Autor: Zdeněk Vašíček ()
Update: 23.3.2010

ISE WebPACK je sada nástrojů sloužící k překladu zdrojových kódů (VHDL, Verilog) a syntéze FPGA konfigurace na základě popisu systému pomocí HDL jazyka (VHDL, Verilog).

1. Instalace

Software je dostupný na stránkách firmy Xilinx, pro stažení a následné vytvoření licence je však nutné vyplnit registrační formulář.

  • Po spuštění instalátoru musíte potvrdit licenční ujednání a zvolit adresář, kam se bude program instalovat.

  • Dále je nutné zvolit instalaci produktu ISE Webpack (volně poskytovaná verze)

ise13_1.png

Obrázek 1.1: Výběr typu instalace.

  • Při výběru programových komponent ponechejte minimálně ty, které jsou již označené. Následující dialogy potvrďte a dojde ke spuštění vlastní instalace produktu. Nyní už jen vyčkejte, než se produkt nainstaluje.

  • V dialogovém okně s možnostmi instalace zvolte možnost "Acquire or Manage a License Key", která spustí manažer licencí. Pokud se manažer po instalaci nespustí sám, je možné jej spustit pomocí příkazu xlcm.

  • Pomocí manažeru licencí si vygenerujte licenci pro volně dostupnou verzi WebPack - volba "Start ISE Webpack"

xilinx10.png

Obrázek 1.2: Manažer licencí - generování osobní licence

  • Po instalaci zkontrolujte, zda-li je cesta k ISE v systémové proměnné PATH. Můžete to provést tak, že spustíte příkazový řádek a napíšete příkaz xst. Bez jakékoliv chybové hlášky by se měl spustit shell ISE.

  • Pokud Vám aplikace nefunguje z důvodu chybné/neexistující licence, zkontrolujte zda-li jste nainstalovali verzi ISE Webpack, dále zda-li jste vygenerovali osobní licenci pro WebPack a v poslední řadě nastavení systémové proměnné LM_LICENSE_FILE, která musí ukazovat na vygenerovaný licenční soubor webpack.lic.

Popis instalace starší verze produktu je možné nalézt zde: Instalace ISE WebPack (verze 10)

Zobrazeno: 8310x Naposledy: 30.9.2023 01:32:11